Filiżanki z fusów po kawie BIOFFEE
99.00zł – 649.00zł
Filiżanka o pojemności ok. 210ml, w komplecie ze spodkiem – wykonana w 100% z materiałów kompostowalnych!
To pierwsza taka UDANA próba w skali światowej – przedstawiamy Wam filiżanki wykonane z kawowych fusów, z użyciem polimerów pozyskanych z manioku i kukurydzy, bez żadnego udziału tworzyw sztucznych – wyprodukowane w Polsce! W każdej filiżance znajduje się ok. 50g fusów (25% jej składu), resztę stanowią biopolimery, dzięki którym filiżanka ma większość zalet plastiku – ale w rzeczywistości nim nie jest.
Jak przebiega ich produkcja? Najpierw fusy (pozyskiwane z kawiarni i restauracji) są suszone do wilgotności daleko poniżej 1% w specjalnej suszarce, następnie natychmiast (by nie pozyskały wilgotności wtórnie z powietrza) są mieszane z masą polimerową – tak przygotowaną mieszankę wtłacza się pod dużym ciśnieniem do formy. Cały ten proces jest widoczny na samej filiżance, ponieważ jej barwa, tekstura i ogólnie wygląd są determinowane wyłącznie kawowymi fusami – nie ma w niej żadnych barwników ani innych substancji poza biopolimerami, które mogłyby ingerować w wygląd.
Filiżanką próbowaliśmy rzucać o ziemię, próbowaliśmy ją potłuc, złamać – nierealne. Przez tydzień trzymaliśmy ją w zmywarce piorąc 2x dziennie – bez szczególnego wpływu na jej wygląd. Warto jednak pamiętać, że długotrwały kontakt z wrzątkiem spowoduje, że wierzchnia warstwa fusów “napęcznieje”, przez co powierzchnia może stać się bardziej chropowata. Dlatego nie polecamy ich do parzenia herbaty itp. – w końcu są z kawy!
Temperatura wydawanych przez ekspresy kaw jest dla tych filiżanek w pełni bezpieczna, podobnie jak mycie w zmywarce (ale bez wyparzania). Przy odrobinie dbałości i zrozumienia, z czego one są zrobione, z pewnością posłużą Wam wiele lat!
Świetnie nadają się do plecaka (lekkie i nietłukące), a ciepło utrzymują dużo, naprawdę dużo dłużej od ceramiki czy stali (bowiem nie pochłaniają go, tylko stanowią dla ciepła barierę).
Polecamy Wam serdecznie wywiad z założycielem i pomysłodawcą BIOFFEE – Patrykiem Lesisz – na łamach mamstartup.pl, w którym filiżanki te są dość dokładnie opisane (jak i sposób postępowania z nimi). Patryka poznaliśmy osobiście i byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego inżynieryjnej wiedzy technicznej i autentycznej pasji w realizacji idei zero-waste, mało kto przeznacza na to pieniądze ze swojego wesela.