Freekend

FREEKEND

Co to jest i jak korzystać?

To nazwa naszej nowej akcji i oferty dla Was, która startuje w każdy ostatni piątek miesiąca i trwa do poniedziałku do 11:59 (dlaczego takie godziny?). W trakcie FREEKEND’u na tej stronie pojawiają się cztery różne kawy, które możecie zamawiać w dowolnym stopniu palenia, nawet w gramaturze po 100g.

Wyjątkowość FREEKEND’u polega na tym, że możesz spróbować różnych rodzajów palenia, zamawiając nawet 100g kawy. W naszej palarni każda kawa ma swój domyślny, rekomendowany przez nas poziom palenia. Jeśli chcesz zamówić ziarna wypalone w innym stopniu, musisz kupić przynajmniej 1kg tak wypalonych ziaren – w trakcie FREEKEND’u to minimum dla poniższych kaw nie obowiązuje.

Kawy do FREEKEND’u zawsze wyznaczamy rotacyjnie – tak, abyście mogli spróbować wszystkich naszych kaw w różnych poziomach palenia. W każdy piątek rozpoczynający FREEKEND (czyli ostatni piątek miesiąca) o godz. 12:00 poniżej pojawią się 4 kawy, które możecie kupować w standardowy sposób, bez ograniczenia co do rodzaju palenia i gramatury. W poniedziałek o 11:59 te kawy znikną.

 

Najbliższy FREEKEND zaczynamy w piątek 31 maja 2024r.
Startujemy jak zawsze o 12:00 – zapraszamy!


 

Dlaczego i po co?

Jak wiecie, w naszej palarni każdy może zamówić każdą kawę w dowolnym stopniu palenia. Jeśli jednak jest to stopień inny niż domyślny dla danej kawy, na co dzień wymagamy – ze względów technologicznych – aby był to przynajmniej 1kg tak wypalonej kawy. Wynika to z prostego powodu – nie możemy wrzucić do naszego najmniejszego pieca mniej, niż ten właśnie 1kg, by zachować jakość ziaren (jednolity, prawidłowy wypał).

Bardzo często zgłaszaliście nam w rozmowach, FB czy nawet komentarzach do zamówień, że chętnie spróbowalibyście innych wypałów, ale nie chcecie zamawiać – co jest zresztą zrozumiałe – aż 1kg. No bo co w sytuacji, gdy tak wypalona kawa okaże się zupełnie nieakceptowalna? Ale z drugiej strony, my nie możemy wypalić mniej niż 1kg.

 


 

Jakie są warunki tej oferty?

Nie bez powodu nazwa tej akcji to FREEKEND – nie ma bowiem żadnych warunków!

Na każdy, ostatni weekend miesiąca przygotowujemy dla Was po 4 kawy, które możecie zamawiać w totalnie dowolnych konfiguracjach.

 


 

Czy jest jakiś haczyk?

Z naszej strony nie ma żadnych haczyków!

Ale Ci z Was, którzy korzystają z ekspresów automatycznych (z wbudowanymi młynkami), powinni pamiętać o 2 ważnych rzeczach:

  1. W paleniu JASNYM ziarna pozostają naturalnie dość twarde i mało kruche (szczególnie arabiki afrykańskie) – zdecydowanie trudniej je zmielić i ekspresy automatyczne z młynkami gorszej jakości mogą mieć z nimi problem.
  2. W paleniu BARDZO MOCNYM na powierzchni ziaren pojawiają się naturalne, oleiste krople – taki „film” olejkowy może w dłuższej perspektywie powodować zapchanie młynka w ekspresie automatycznym oraz to, że po wsypaniu nowych/innych ziaren, nadal będziemy czuć przez pewien czas aromat mocnego wypału.

Więcej o rodzajach palenia kawy »

Rodzaje palenia kawy